Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2017
"W co wierzymy? W pejzażu iławskim" – Międzynarodowy Plener Plastyczny, Szałkowo 2008
Wiesława Czartoryska / 13:31:24, 15.07.2008 r.   drukowanie
25 artystów (malarzy, rzeźbiarzy, grafików) z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji i Ukrainy wzięło udział w Międzynarodowym Plenerze Plastycznym ph. "W co wierzymy? W pejzażu iławskim" zorganizowanym przez "Stopkę" przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Iławie.
Artyści mieszkali w pensjonacie "Haidysówka Ahoj!" w Szałkowie nad Jeziorakiem i twórczo zmagali się z tematem pleneru, czyli zaproszeniem "na wyprawę w świat wierzeń i niewierzeń, do gąszcza przyrodniczego Mazur Zachodnich". "Przyroda – przy uruchomieniu wyobraźni – może uplastycznić nasze wierzenia. Nie tylko poprzez odwołanie do zjawisk natury, nieba, wody, dziwnych kształtów drzew, tajemniczych kamieni czy w ogóle siedlisk przyrodniczych, ale konieczności ochrony środowiska, która jest zarazem ochroną człowieka. Razem tworzymy życie w swej biegunowości, złożoności i różnorodności" – napisał w wykładni tematu pleneru prezes Stowarzyszenia red. Stanisław Zagórski.
Kuratorem artystycznym był prof. Andrzej Strumiłło. Plon pleneru okazał się bardzo interesujący i obfity. Będzie prezentowany na wystawach w Iławie, Olsztynie i Łomży.

Anna Starovoitova z Mińska rzeźbi w granicie

Malarka z Iławy Agata Topolewska

Piękną rzeźbę pt. "Mój dom" wykonał Andrej Varabiou z Mohylewa na Białorusi

W ciepłe dni można było pracować na brzegu jeziora

Przy pracy Aleksander Grzybek z Białegostoku

Czas na podsumowanie wspólnie spędzonych dni

I prezentację prac. Na zdjęciu fragment roboczej ekpozycji
Top 5
Linki: tania ksi‘żka  księgarnia internetowa  policealne studium farmaceutyczne  technik farmacji  filologia  ekonomia  rzekuń  tanie ksi‘żki  joomla bip  katalog
Gen: 0.253s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies    statystyki www stat.pl