Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2018
Zmarł prof. Piotr Kowalski
WCz / 12:44:39, 08.12.2011 r.   drukowanie
$zdjęcie prof. Piotra Kowalskiego$


Z ogromnym żalem żegnamy prof. Piotra Kowalskiego, który zmarł 6 grudnia br. Jego pogrzeb odbędzie w Opolu w poniedziałek 12 grudnia.

Profesor był wybitnym etnologiem i polonistą, przez lata związanym z Uniwersytetem Opolskim, a ostatnio Uniwersytetem Wrocławskim. Zajmował się historią kultury i komunikacji, kulturą magiczną i ludową, teorią kultury i metodologią badań kulturoznawczych, a także kulturą popularną i krytyką kultury. Miał w swoim dorobku naukowym kilkanaście książek i wiele innych publikacji.
Profesor był członkiem i współpracownikiem „Stopki”, autorem, współautorem i redaktorem książek naszej Oficyny Wydawniczej, laureatem Nagrody Zygmunta Glogera. Kilkakrotnie gościł w Łomży, uczestnicząc w glogerowskich sesjach naukowych. Do ostatnich chwil przed niespodziewaną chorobą i śmiercią mogliśmy na Niego liczyć. Będzie nam bardzo brakowało Jego pióra, pomysłów, rady i życzliwości.
„Przesyłam elektronicznie recenzję. Zaraz wyjeżdżam do Torunia. Jutro wracam, to wyślę podpisaną normalną pocztą. Gdyby coś było trzeba jeszcze dopisać, proszę mi dać znać. Podobały mi się książeczki. Pozdrawiam” – napisał w ostatnim mailu do nas. Nic nie było trzeba dopisywać, bo recenzja napisana była znakomicie – tak jak i wszystkie inne teksty Profesora. Boli, że nie zdążyliśmy podziękować i nie będzie już przesyłki „normalną pocztą”.
Szczerze współczujemy Bliskim Pana Profesora.

Prezes i pracownicy „Stopki”

Top 5
Polska po latach niewoli
Polska po latach niewoli
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.013s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies