Nad Bugiem w Mielniku. Rozpoczął się X plener „Stopki”
WCz / 12:37:01, 02.07.2013 r.
$ $

„Między wschodem a zachodem” to temat Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, który 1 lipca rozpoczął się w Mielniku, w powiecie siemiatyckim. Bierze w nim udział 27 artystów, malarzy i rzeźbiarzy z Polski, Białorusi, Litwy, Rosji i Ukrainy. Artyści pracują, czerpiąc inspiracje z urokliwego zakątka w Podlaskim Przełomie Bugu, miejsca o bogatej historii i kulturze. Opiekę artystyczną nad plenerem sprawuje prof. Andrzej Strumiłło. Plener zorganizowała „Stopka” w życzliwej atmosferze stworzonej przez władze gminy Mielnik oraz przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.


ARTYŚCI W MIELNICKICH PLENERACH
Na zdjęciach: Włodzimierz W. Tyc, Joanna Jeziorska, Dzmitrij Surski,
Teresa Adamowska, Modestas Malinauskas
Podczas trwania pleneru odbędą się w Mielniku otwarte spotkania współorganizowane przez Stowarzyszenie „Stopka” i Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej:
  • z prof. Andrzejem Strumiłłą nt. Między wschodem a zachodem. Dzieje Podlasia – 3 lipca (środa), godz. 20.00, pensjonat „Panorama” (ul. Brzeska 67);
  • z prof. Stanisławem Bajem pt. Moja rzeka Bug – 4 lipca (czwartek), godz. 19.00, Ośrodek Dziejów Ziemi Mielnickiej (ul. Brzeska 71).

Podsumowanie pleneru połączone z otwarciem wystawy poplenerowej zaplanowano na wtorek 9 lipca o godz. 18.00 w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej. W czasie imprezy zaprezentuje się zespół „Mielniczanie”. Zapraszamy.$$ Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego


Wszelkie prawa zastrzeżone © SSP STOPKA w Łomży