Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2018
Julian Borzym i jego pamiętnik
Wiesława Czartoryska / 08:49:06, 27.02.2009 r.   drukowanie
„Pamiętnik podlaskiego szlachcica” Juliana Borzyma – to nowość Oficyny Wydawniczej „Stopka”. Tę unikalną książkę, w której po raz pierwszy ukazuje się drukiem XIX-wieczny tekst wspomnień, mogliśmy wydać dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
W historii udostępniania czytelnikom pamiętników Juliana Borzyma los wyznaczył mi przyjemną rolę odkrywcy. Towarzyszyły temu niemal metafizyczne okoliczności, więc czasami myślę, że to sam Julian Borzym, zniecierpliwiony przedłużającym się czekaniem na publikację, postanowił zetknąć mnie z praprawnuczką swojej siostry, w której posiadaniu był jeden z paru maszynopisów pamiętnika.

(„Historia odkrycia Pamiętnika” – Hanna Kowalewska)Tekst daje szansę zapoznania się nie tylko z dziejami rodziny Borzymów i ich życiem codziennym, ale pozwala przyjrzeć się, jak dawniej zwykli ludzie, z dziada pradziada zamieszkujący podlaską ziemię, pracowali, odpoczywali, przeżywali miłosne uniesienia. Pamiętnik Juliana Borzyma daje także wyjątkową okazję do poszukiwań własnych korzeni, śledzenia losów przodków. Szczególnie zainteresuje wszystkich tych, którzy czują się związani z okolicami Nowych Piekut, Wysokiego Mazowieckiego oraz Hruszewa i Korczewa.

(dr hab. Dorota Rembiszewska – redaktor książki)Żadne z dotychczas znanych źródeł nie pokazuje z taką dokładnością losów drobnego ziemianina podlaskiego od końca I połowy XIX wieku po 1881 rok.

(Ze wstępu prof. Adama Cz. Dobrońskiego)fragment tekstu

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej.
Top 5
Polska po latach niewoli
Polska po latach niewoli
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.027s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies