Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2017
Zakończył się dwunasty plener „Stopki”
EM / 15:05:48, 31.08.2015 r.   drukowanie
$$Zakończył się dwunasty Międzynarodowy Plener Plastyczny „Stopki”, który w dniach 21-30 sierpnia 2015 roku odbywał się w Supraślu ph. „Duch miejsca, inne duchy i duszki”. Na podsumowa­niu, w sobotę 29 sierpnia, artyści zaprezentowali jego dorobek: kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach.
Prof. Andrzej Strumiłło, kurator pleneru, dzieląc się refleksją o plonie imprezy, stwierdził, że zadany przez organizatorów temat „Duch miejsca, inne duchy i duszki” nie sprowokował artystów do odpowiedzi na pytanie, czym jest duch, idea wartości najwyższej w sensie spirytystycznym, mistycznym. Duch ukazany jest pośrednio – poprzez pejzaż, język rzeki i krajobrazu, ikonę, ślady wyobrażeń. Pamiętajmy, że cele są nie po to, aby je osiągać, ale by ku nim podążać.
Wystawa poplenerowa będzie prezentowana w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Wernisaż odbędzie się w połowie października 2015 roku.

Wiesława CzartoryskaSwoje obrazy prezentuje Włodzimierz W. Tyc Supraski monaster namalował artysta z Mińska Siarhai Vechar


Wernisaż poplenerowy. Pierwszy z prawej: prof. Andrzej Strumiłło Malarka z Krakowa, Dobrochna Sobek, obserwowała rzekę

Ekspozycja prac Iwony Sielskiej

Zdjęcia: Dobrochna Sobek i Włodzimierz TycPlener w mediach:
4lomza.pl - Profesor Strumiłło: „Duch miejsca jest przejrzysty, ulotny...”$$
Plener zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku
Top 5
Linki: tania ksi‘żka  księgarnia internetowa  policealne studium farmaceutyczne  technik farmacji  filologia  ekonomia  rzekuń  tanie ksi‘żki  joomla bip  katalog
Gen: 0.100s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies    statystyki www stat.pl