Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2018
Jubileusz Stowarzyszenia, czyli... 25 lat na wysokiej stopce
Małgorzata Sikorska / 15:11:36, 14.11.2006 r.   drukowanie

Mówią, że dla człowieka 25 lat to zaledwie okres wchodzenia w dorosłość. Dla organizacji, jaką jest Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”, to wiek dojrzały, wiek okrzepnięcia, wiek tworzenia rzeczy wielkich i potrzebnych – twierdzili zgodnie uczestnicy jubileuszu „Stopki”.

– „Stopka” to olbrzymie przedsięwzięcie, za którym na co dzień stoi ledwie garstka ludzi na czele z redaktorem Stanisławem Zagórskim, założycielem Stowarzyszenia. Ale to garstka, która przyciąga setki innych zapaleńców, ludzi nietuzinkowych – podkreślał podczas uroczystości jubileuszowych Zbigniew Krzywicki, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego. Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powiedział: – Cieszę się, że Łomża ma „Stopkę”, a „Stopka” Łomżę.

Srebrny jubileusz stał się okazją do refleksji i zabawy. W gościnnych progach auli imienia Hanki Bielickiej w drugim łomżyńskim liceum odbył się benefis, poprowadzony przez dziennikarzy Telewizji Białystok – Dariusza Szadę-Borzyszkowskiego i Bernardę Bielenię. Ze specjalnym programem wystąpił Teatr Lalki i Aktora w Łomży, a jubileuszowy repertuar zaprezentował zespół „Wesoły Lwów”. Jubilatom grała też i śpiewała „Kapela Jankiela”, a jedną z pieśni Bułata Okudżawy wykonał Anatol Borowik. Życzeniom nie było końca. Wszystkie je w imieniu "stopkowej" rodziny przyjmował prezes Stanisław Zagórski.

Następnego dnia przyszedł czas na odznaczenia i wyróżnienia. Twórca „Stopki” uhonorowany został srebrnym medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej. Odznaczeniami i specjalnymi dyplomami Ministerstwo Kultury wyróżniło też kilkunastu innych członków Stowarzyszenia.

Jubileusz zakończyła sesja naukowa „Polska i jej sąsiedzi”, którą poprowadził profesor Janusz Tazbir. Zjechało na nią kilkudziesięciu polskich naukowców. Głos zabrali między innymi prof. Anna Wyka, prof. Andrzej Sadowski, prof. Wojciech Wrzesiński, prof. Kazimierz Trzęsicki i Doroteusz Fionik. Dyskusja prowadzona była w oparciu o teksty opublikowane w książce „Polska i jej sąsiedzi” wydanej przez Oficynę Wydawniczą STOPKA.
Top 5
Polska po latach niewoli
Polska po latach niewoli
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.016s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies