Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA
R E K L A M A
    Zaloguj się
 
Stopka
»
»
»
»
»
»
»
»
»
Książki
Autorzy
Publikuj u nas
Szukaj
Stopnik 2018
"Romeo i Julia z Łomży" na ekranie!
DG / 10:15:28, 02.11.2011 r.   drukowanie
Nie tylko my dostrzegliśmy reporterskie żądło w losach Leona Kaliwody i Halinki Jarnuszkiewiczówny. To historia na hollywoodzki film – nadmienia Ewa Sznejder, reżyser materiału, który powstał na zlecenie TVP INFO.

Telewizyjny dokument pn. „Romeo i Julia z Łomży” przypomina młodzieńczą i dramatyczną miłość młodego komendanta okręgu POW oraz nastoletniej harcerki, nie jest jednak banalnym melodramatem. Z nostalgią przypomina czas, ludzi i wydarzenia z okresu, gdy Polacy w 1918 roku znów stali się właścicielami swego kraju. Główne role powierzono łomżyńskim studentom. W inscenizacji wydarzeń uczestniczyli: Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Narew” z Łomży oraz Teatr Form Różnych z Zambrowa.

Punktem wyjściowym inicjatywy była książka dziennikarki Marii Kaczyńskiej, która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej STOPKA.

$ $Już w piątek 11 listopada będzie można zobaczyć film w TVP INFO o godz. 14.15 oraz TVP Białystok (godz. 19.04 i 22.16). Poniżej archiwalna fotografia Halinki i Leona oraz kilka zdjęć z dnia zdjęciowego.Zdjęcia współczesne: Kamil Brzostowski
Zdjęcie archiwalne: zbiory Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży
Top 5
Polska po latach niewoli
Polska po latach niewoli
Cena: 30,00 zł
Gen: 0.013s Projekt techniczny i wykonanie serwisu: Tomasz Majewski informacja o cookies